Grzybnia ziarnista

Grzybnia ziarnista to odpowiednio spreparowane ziarna zbóż, zaszczepione wybraną grzybnią. Grzybnia boczniaka, grzybnia ziarnista pieczarki, lakownicy lśniącej i shiitake to tylko część naszej oferty. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dostępnym asortymentem.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 15

Grzybnia ziarnista – co to jest?

Grzybnia ziarnista to nic innego jak strzępki grzybni, które przenoszone są (rozrastają się) na ziarnie zbóż, w wyniku czego idealnie nadaje się ona do założenia własnej amatorskiej uprawy. Można ją prowadzić na słomie, trocinach czy drewnianych kłodach lub pniakach drzew liściastych. Ziarno zboża pełni tutaj rolę “żywiciela-nośnika” dla grzybni. W zależności od wybranego produktu z oferty, po odpowiednim przygotowaniu podłoża, o czym także informuje dołączona do grzybni na ziarnie instrukcja, uprawę prowadzić można w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz, w ogrodzie. Grzybnia ziarnista umieszczona jest w specjalnym opakowaniu z mikrofiltrem, co zabezpiecza ją przed zakażeniem, a jednocześnie umożliwia wymianę gazową. Grzybnie można przechowywać w lodówce do momentu planowanego użycia.

Grzybnia ziarnista pieczarki – dlaczego u nas?

Specjalizujemy się w dostarczaniu grzybni do amatorskich upraw. Gwarantujemy Państwu fachowe wsparcie w trakcie zakupów. Między innymi, gdy kupują Państwo grzybnię ziarnistą pieczarki. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące upraw, chętnie podzielimy się naszą wiedzą, którą zdobywaliśmy przez wiele lat funkcjonowania przedsiębiorstwa. Jako PLANTO istniejemy bowiem na rynku od 2001 roku. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi produktami i dokonywania zakupów.