Swoją pasję rozwijamy od 2001 roku. Zaczęło się od tradycyjnej hodowli boczniaków. Zmieniająca się sytuacja na rynku i wciąż rozwijająca się moda na ekologiczną żywność stały się impulsem do przekształcenia tradycji w nowoczesność. Postanowiliśmy podążyć za nowym trendem, czego efektem są nasze wyjątkowe produkty.

Tak powstało PLANTO – firma zajmująca się produkcją podłoży do amatorskiej uprawy grzybów w domu i ogrodzie. Dzięki gotowym podłożom w szybki i łatwy sposób można rozpocząć hodowlę grzybów w warunkach domowych.
Zatem ten czasochłonny okres właściwego przygotowania podłoża i szczepień mają Państwo już za sobą, dlatego w krótkim czasie można cieszyć się z rezultatów amatorskiej uprawy.

Nie tylko czas jest atutem domowej hodowli. Bez wątpienia zbiory z tego typu hodowli są bardzo ekologiczne i zdrowe.
Nie wykorzystuje się zbędnych i szkodliwych środków chemicznych, jakie stosowane są w hodowlach nastawionych na produkcję masową. Grzyby są w pełni naturalne i zawierają właściwe sobie ważne dla rozwoju każdego ludzkiego organizmu witaminy i sole mineralne. Są bogate w składniki, których nie może zabraknąć w codziennej diecie. Warto wspomnieć, że dzięki grzybom dostarczymy organizmowi sporą dawkę potrzebnych elementów. Mowa o solach mineralnych, fosforze, enzymach, wapniu i żelazie, a także witaminach, w tym tych z grupy B, które korzystnie wpływają na nasz metabolizm.
Oferta firmy PLANTO jest odpowiedzią na potrzeby konsumentów, którzy świadomie dbają o zdrowie swoje i o kondycję najbliższych.
To także nie lada gratka dla tych, którzy lubią obserwować. Dla niech bowiem amatorska hodowla jest strzałem w dziesiątkę. W zaciszu własnego domu mogą z bliska przyjrzeć się procesowi wzrostu grzybów i mieć satysfakcję z tego, kiedy naturalnie wyhodowane produkty znajdą się na stole.

Każdy z nas stara się zapewnić sobie, jak i najbliższym to, co najlepsze. Dzieje się tak w wielu dziedzinach życia, podobnie może być i w…kuchni. Wystarczy skorzystać z tego, co daje nam sama natura i firma PLANTO.

W skrócie charakterystyka naszej oferty zawiera się w trzech słowach – NATURALNIE, EKOLOGICZNIE i ZDROWO.