Grzybnia w płynie

Grzybnia w płynie stanowi przyszłość nowoczesnej uprawy grzybów. U nas odnajdą Państwo między innymi następujące produkty: boczniak ostrygowaty, różowy, eryngii, shiitake, reishi, nameko, polówka wiązkowa, soplówka jeżowata. Wszystkie te grzybnie dostępne są w formie płynnej, umieszczonej w sterylnej strzykawce. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu mają Państwo gwarancję zakupu wyłącznie ekologicznych kultur grzybowych.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 15

Czym jest grzybnia w płynie?

Płynna grzybnia to jeden z najlepszych i najszybszych sposobów na zaszczepienie substratów do uprawy grzybów i zaszczepienie ziarna. Jest ona mieszaniną wysterylizowanej wody, ekstraktów słodowych i żywej grzybni. Za pomocą strzykawki, w której grzybnia jest umieszczona, można łatwo wstrzyknąć żywą grzybnię (zaszczepić) do wybranego substratu, przez co ryzyko zanieczyszczenia jest mniejsze, ponieważ grzybnia pochodzi ze sterylnego środowiska i jest wstrzykiwana do nowego, również sterylnego środowiska. Ponadto czas inkubacji wyraźnie się zmniejsza, a kolonizacja substratu czy ziarna przebiega szybciej.

Grzybnia w płynie – jak wykorzystać?

Grzybnia w płynie może służyć do zaszczepienia ziarna czy przygotowanego wcześniej podłoża, substratu. O tym jakie ziarno wybrać i jak wykonać podłoże dowiecie się Państwo z instrukcji dołączonej do produktu. Podczas szczepienia worków z ziarnem lub substratem, niezbędne jest wykonanie kilku nakłuć, najlepiej sterylną igłą o dużej średnicy lub wprost ze strzykawki. Ważne, by wpierw wybrane miejsca nakłuć odkazić (spirytus salicylowy, woda utleniona), a następnie, po szczepieniu, zakleić je szczelnie taśmą klejącą. Grzybnie w płynie przechowujemy w lodówce, w temperaturze 1-5°C. Wyjątek stanowi grzybnia boczniaka różowego, która zamiera poniżej 5°C. W lodówce nieotwarte strzykawki z grzybnią płynną możemy przechowywać przez trzy miesiące, zaś poza nią – tylko przez miesiąc.

Grzybnia w żelu – dlaczego warto kupić w PLANTO?

Jesteśmy firmą, która dysponuje ogromnym doświadczeniem w zakresie dostarczania grzybni dla miłośników amatorskiej hodowli grzybów. W związku z tym, że istniejemy na rynku już od 2001 roku, macie Państwo gwarancję, że nasze produkty są w stu procentach dopracowane. Jeżeli w trakcie przeglądania oferty pojawiły się u Państwa jakiekolwiek pytania, chętnie szczegółowo na nie odpowiemy. Ponadto do wszystkich produktów dołączamy instrukcje, dzięki którym wiedzą Państwo, jak dokładnie je wykorzystać. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty.