Opis
Mikoryza:
To symbioza korzeni roślin z grzybami. Grzyb czerpie substancje odżywcze z rośliny, natomiast roślina uzyskuje dzięki silnie rozbudowanej grzybni większą sprawność w pobieraniu wody oraz soli mineralnych. Mikoryzy, oprócz funkcji fizjologiczno-żywieniowych, chronią drzewa leśne przed chorobami „ grzyby mikoryzowe żywią i bronią”.
KOŹLARZ CZERWONY( Leccinum aurantiacum )
Opakowanie zawiera grzybnie mikoryzową KOŹLARZA CZERWONEGO do amatorskiej uprawy w ogrodzie.
Koźlarz czerwony jest pospolicie występującym w Polsce grzybem jadalnym. Wśród zbieraczy ceniony jest nie tylko ze względu na walory smakowe, ale również wartości odżywcze, gdyż jest dobrym źródłem węglowodanów i białka.
Można znaleźć go w lasach, ale również przy przydrożnych pojedynczych drzewach, z którymi współżyje (mikoryzuje z topolą i osiką). Występuje w Europie Środkowej, ale rozmieszczony jest nierównomiernie. W niektórych regionach jest bardzo pospolity, w innych prawie w ogóle nie jest spotykany.
Co nas wyróżnia na tle konkurencyjnych produktów:
NAJWIĘKSZA ILOŚĆ GRZYBNI – nasze opakowanie zawiera około 100 -150 gr. grzybni mikoryzowej.
OPAKOWANIE Z MIKROFILTREM – grzybnia znajduje się w specjalnym worku z mikrofiltrem co gwarantuje sterylność i wyklucza skażenie biologiczne.
ŻYWA GRZYBNIA WTÓRNA – tylko u nas kupujesz grzybnię która ma możliwość efektywnej symbiozy z danym gatunkiem drzewa.
Grzybnię z opakowania mieszamy z 5 litrami torfu ( najlepiej torf włóknisty), 1 litrem węgla drzewnego ( zamiast węgla drzewnego można użyć popiołu z ogniska lub kominka gdzie było palone tylko drewnem). Dla polepszenia parametrów struktury gruntów oraz dla poprawy warunków powietrzno – wodnych warto zastosować dodatkowo 0,5 litra gipsu oraz 0,5 litra wermikulitu lub perlitu. Tak przygotowany substrat nawilżamy.
Dawkowanie
Należy wykopać kilka niewielkich dołków wokół drzewa (najlepiej aby były widoczne korzonki), wsypać około 0,5 litra wcześniej przygotowanego substratu i przysypać 5 centymetrową warstwą ziemi.
Miejsce hodowli:
Grzyby leśne rosną w lasach i zagajnikach dlatego wybierając miejsce uprawy powinniśmy stworzyć im stanowiska jak najbardziej zbliżone do naturalnych – powinny tam występować drzewa „leśne” (dęby, sosny, brzozy itp). Miejsce cieniste, spokojne mało uczęszczane.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.